Obecnie coraz więcej Polaków przechodzi na samozatrudnienie. Niestety, w wielu przypadkach jest to wymóg rynku – pracodawcy nie są zainteresowani tworzeniem nowych miejsc pracy i częściej podejmują współpracę z przedsiębiorcami, przerzucając na nich obowiązki i koszty. Samozatrudnienie, oczywiście, ma także pełną gamę zalet, niemniej jednak jednym z głównych jego minusów jest konieczność własnoręcznego prowadzenia księgowości.

Na głowę tak pracującej osoby spada wtedy konieczność prowadzenia takich spraw jak: księga przychodów i rozchodów lub zgodnie z inną formą opodatkowania, rozliczenia podatkowe – przygotowywanie deklaracji, również rozliczenia prowadzone z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, by wspomnieć tylko o tych najważniejszych.

Nie trzeba jednak zajmować się tym wszystkim samodzielnie – rozwiązaniem jest biuro rachunkowe, które będzie mogło wtedy przejąć na siebie te obowiązki. Dla przedsiębiorcy to duży plus, ponieważ nie musi sam się nimi zajmować, ale też musi płacić biuru za jego obsługę, a to wydatek około 100-150 złotych miesięcznie. Gdy jednak liczy się wygoda i pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, warto skontaktować się z ekspertami w tej dziedzinie i poświęcić pieniądze na ten cel – bezpieczeństwo i komfort są dla wielu przedsiębiorców najważniejsze.

Więcej informacji na temat działania biur rachunkowych znajdą Państwo na stronach biur z regionu – np. strona biura rachunkowego działającego w Katowicach dostępna jest pod adresem

Czytaj także:  Jaka podłoga w salonie z aneksem kuchennym?

By