Mała łazienka z prysznicem – przeczytaj kompletny poradnik

By
Mała łazienka z prysznicem

Nawet jeśli kabina prysznicowa wydaje się najbardziej oczywistym rozwiązaniem w przypadku małych łazienek, nie można a priori wykluczyć wanny. Istnieją modele o niewielkich rozmiarach i równie wygodne, które nadają łazience wygląd małego zakątka dobrego samopoczucia. Jeśli jednak prysznic jest jedynym możliwym sposobem, istnieje wiele rozwiązań odpowiednich dla mniej przestronnych przestrzeni.

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem – wskazówki

Zajmujące mało miejsca i funkcjonalne kabiny prysznicowe rozwiązują problem przestrzeni dzięki przesuwnym lub składanym systemom otwierania i minimalnym profilom. Nie tracą przy tym na wizualnym aspekcie. Wręcz przeciwnie jest to wybór na tyle duży, że każdy znajdzie odpowiednią kabinę do projektu swojej łazienki.

Jasna kolorystyka i zastosowanie luster lub powierzchni odbijających światło w znacznym stopniu przyczynia się do tego, że mała łazienka wydaje się większa.

Całkowita biała przestrzeń, nawet niewielka, może wydawać się nadmiernie zimna i bezosobowa, ale na szczęście z pewnością nie brakuje alternatyw. Jasne kolory niekoniecznie oznaczają zawsze i tylko biel na ścianach, w meblach i dodatkach.

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem? – bawić się naprzemiennie dwoma lub więcej pastelowymi odcieniami lub jeszcze bardziej żywymi i kolorowymi elementami, takimi jak zasłona prysznicowa lub ręczniki. Czytaj więcej na: Jak urządzić małą łazienkę

Jak zarobić małą łazienkę – podpowiadamy najlepszą kolorystykę

Dobór kolorów musi uwzględniać nasze upodobania, styl i kolorystykę stosowaną w domu, nawet w pozostałych pomieszczeniach. Preferowane są jasne kolory, aby uzyskać czystą, schludną przestrzeń. Dzięki nim mała łazienka może wydawać się wizualnie bardziej przestronna, nawet zabawa liniami lub innymi elementami geometrycznymi może pomóc.

W małej łazience możemy nie mieć nawet naturalnych źródeł światła, w tym przypadku jeszcze ważniejsze stają się źródła sztuczne. Niewątpliwie światło będzie musiało oświetlić obszar z lustrem i umywalką. Dlatego gdy zastanawiasz się jak zrobić małą łazienkę, będziesz potrzebować dobrego oświetlenia.

Czytaj także:  Elektryczność – podstawa funkcjonowania w każdym domu

Podczas projektowania małej łazienki trzeba być ostrożnym przy projektowaniu. Nie ogranicza ona jednak w żaden sposób ilości kompozycji i aranżacji. Możliwości jest wiele. Pozwolą dostosować każda łazienkę do wymogów domowników.

By