Kursy wymiany najstarszej waluty świata

By

Najstarszą nadal używaną walutą świata jest funt brytyjski wprowadzony do obiegu w 1158 roku przez króla Henryka II. Pomimo tego, że jego pozycja stopniowo słabła po II wojnie światowej na rzecz dolara amerykańskiego, a ostatnio wykazywała liczne wahania związane z ogłoszeniem Brexitu zapoczątkowanego w czerwcu 2016 roku przeprowadzonym wówczas referendum, to jednak wciąż pozostaje jedną z najważniejszych europejskich walut.

Nie brakuje osób, które bardzo chętnie korzystają z internetowych kantorów wymiany walut pozwalających na wymianę brytyjskiej waluty. Można ją dokonać między innymi na stronie Założenie konta w kantorze walutowym jest bardzo proste i niemal błyskawiczne, co nie zmienia faktu, że takie kantory są jak najbardziej bezpieczne, a wszystkie transakcje w nich przeprowadzane podlegają szyfrowaniu. Dzięki dostępowi do analiz i szeregu wykresów, klienci mogą podejmować najbardziej korzystne dla siebie decyzje odnośnie terminu wymiany konkretnej waluty.

Zaletą wielu kantorów internetowych niewątpliwie jest także możliwość ustawiania zleceń wymian (na przykład kiedy kurs drastycznie zacznie rosnąć), co ułatwia reakcję na zmiany w kursach wymian nie tylko funta brytyjskiego, ale każdej z dostępnych w systemie walut. Niski spread (często nawet w okolicy jednego procenta) sprawia, że korzystając z kantorów internetowych w przeciwieństwie do tych stacjonarnych, straty na poszczególnych transakcjach wymiany walut są marginalne.

Czytaj także:  Jak wyczyścić pralkę

By