podłoga w salonie

Dziś idealna podłoga do kuchni musi być nie tylko praktyczna, ale także piękna. Ponieważ kuchnia, jadalnia i salon często łączą się w jedno pomieszczenie. Winyl, parkiet, korek, kamień, płytki, laminat i linoleum mają różne zalety i wady. Nie każdy nadaje się równie dobrze jako podłoga w kuchni. Nasze wskazówki pomogą Ci wybrać jaka podłoga w salonie z aneksem kuchennym będzie dla Ciebie najlepsza.

Podlogi w salonie z aneksem kuchennym – przeczytaj nasz poradnik

Decydując się na nową podłogę do kuchni, wybór powinien być dobrze przemyślany. Nie wszystkie wykładziny podłogowe równie dobrze nadają się do kuchni, a użyte materiały mają różne zalety i wady. Niemniej jednak istnieją pewne właściwości, którą powinny mieć podłogi salon z kuchnią.

Nie ma znaczenia, czy przesuniesz krzesła, czy nóż spadnie na podłogę w kuchni: podłoga w kuchni jest mocno zużyta. Dlatego idealna wykładzina podłogowa powinna być w tym przypadku wytrzymała i odporna na zarysowania by podłoga w salonie z aneksem kuchennym służyła jak najdłużej. https://sklepmo.pl/płytki-ceramiczne

W kuchni spędzamy dużo czasu, dlatego wykładzina podłogowa musi również dobrze wyglądać. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykładzinę z kamienia, winylu, parkietu, laminatu, linoleum, korka czy klasycznych płytek: wykładzina powinna upiększyć kuchnię.

 

Podłoga w salonie z aneksem kuchennym – to musisz wiedzieć

Podłoga winylowa składa się z polichlorku winylu (PCW) i od dawna jest uważana za standard w kuchniach, ponieważ jest wytrzymała i niedroga. Oprócz klasycznej szarości na co dzień z lekką marmurkowatością, od dawna pojawia się wiele innych kolorów i dekorów, takich jak struktura płytek czy drewna. Jeśli zastanawiasz się jak połączyć podłogę w kuchni z salonem, to laminat jest idealnym rozwiązaniem.

Podłoga winylowa wykonana z PVC jest łatwa w pielęgnacji i bardzo łatwa w czyszczeniu. Idealne, jeśli coś rozpryskuje się na kuchennej podłodze podczas gotowania. Podłogi winylowe można łatwo naprawić lub poprawić, w przypadku uszkodzenia. Podłogi w salonie z aneksem kuchennym będą idealnym rozwiązaniem. Zapewnią funkcjonalność i elegancję.

Czytaj także:  Jak usunąć wpis do Big\'u czy Bik\'u ?

Sprawdź również tekst: 7 sposobów na płytki między szafkami w kuchni

Wiele różnorodnych materiałów nadaje się do kuchni na planie otwartym. Łącząc salon z kuchnią sprawiasz, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Płytki w salonie z aneksem kuchennym to kolejne praktyczne i piękne rozwiązanie zaraz po laminacie.

By